5 סיבות לחיזוק שרירי הליבה

20/12/2014

שרירי הליבה אחראיים על יציבה נכונה ותורמים לתנועה מאוזנת ואיכותית. שרירי הליבה נמצאים במרכז הגוף. אלה הם השרירים הפנימיים והעמוקים ביותר של הבטן, הגב ורצפת האגן.שרירי ליבה חזקים עוזרים לנו בתרגול היוגה עם אסאנות רבות אך חשוב מכך, שרירי ליבה חזקים משפיעים על הבריאות שלנו ככלל.

להלן 5 סיבות טובות לחיזוק שרירי הליבה:
 

1. מסייעים בהחזקת תנוחות שיווי משקל
תנוחות שיווי משקל כמו כל התנוחות ביוגה מתבססות על אימון ומיומנות נרכשת אך הן דורשות גם שרירי ליבה חזקים.
דמיינו תנוחת שיווי משקל בסיסית כמו תנוחת העץ: לא ניתן להחזיק את התנוחה על ידי צמיחה, השתרשות וריכוז בלבד. שרירי ליבה חזקים הם הבסיס לכל תנוחות שווי המשקל.

2. מפחיתים את הסיכון לכאבי גב תחתון
כאב גב תחתון יכול להיות מטרד לא קטן, ובעולם הממוחשב שלנו רבים סובלים מכאבי גב. כיוון ששרירי הבטן נמצאים בקדמת עמוד השדרה יש להם תפקיד מרכזי בתמיכה של כל אזור המותניים. אם שרירי הבטן חלשים השרירים האחרים באזור נאלצים לפצות עליהם ולעבוד קשה יותר בכדי לתמוך בעמוד השדרה.
אם לעומת זאת שרירי הבטן והגב חזקים, הם תומכים בצורה מיטבית בעמוד השדרה והסיכון למאמץ יתר של שרירים בצורה לא נכונה יורד במידה רבה ואיתו הסיכון לכאבי גב תחתון.
לכן תרגילים לחיזוק שרירי הליבה מומלצים כחלק מטיפול בכאבי גב תחתון.

3. משפרים את שיווי המשקל
בתרגול אסאנות שרירי ליבה חזקים מסייעים להחזיק אסנות רבות ביציבות ולאורך זמן. אך מחוץ לתרגול היוגה וככל שחולפות השנים שיווי המשקל נעשה חשוב במיוחד למניעת נפילות ופציעות שעלולות להיות קריטיות בזקנה.

4. מסייעים ביציבה נכונה
כולנו יודעים שיציבה נכונה משמע עמידה זקופה כאשר הכתפיים משוכות לאחור והראש מורם, ועדיין רובנו לא חושבים על היציבה רוב שעות היום ונוטים לשמוט כתפיים או אגן ולהתהלך עם גב כפוף.
חלק מהבעיה ביציבה לא נכונה עלולה להיות שרירי ליבה חלשים. על ידי חיזוק שרירי הליבה, יציבה נכונה נעשית קלה יותר מה שגורם לשיפור בנשימה והפחתה בעומס על עמוד השדרה והאיברים הפנימיים. כל אלה תורמים לבריאות טובה לאורך זמן.

5. מסייעים בביצוע מטלות יומיות
יתכן ואינכם מודעים לכך, אך שרירי הליבה לוקחים חלק מרכזי כמעט בכל תנועה שאנו עושים: מניחים משהו על מדף, שורכים את שרוכי הנעליים ואפילו כאשר אנו מושטים את היד אל הנייד. בלי שרירי הליבה יהיה כמעט בלתי אפשרי לתפקד לאורך היום.
ככל ששרירי הליבה חזקים יותר תזדקקו לפחות אנרגיה לביצוע מטלות פשוטות ויהיה לכם יותר אנרגיה לתרגל יוגה : )


חשוב לזכור שכשאנחנו מדברים על שרירי הליבה, לא מדובר על שרירי הבטן בלבד. שרירי הליבה כוללים גם את שרירי הגב ושרירי רצפת האגן.
לחיזוק שרירי הליבה הוסיפו לתרגול שלכם תנוחות כמו קורה, קורה על מרפקים, קורה צידית ותנוחה הסירה ותיהנו מיציבה נכונה, הגנה מכאבי גב ובטן מחוטבת : )

 

 

Please reload

פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש לפי תיוג
Please reload

עיקבו אחרי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

ת.ד. 380 יקנעם עילית  Yokne'am Illit Israel

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon

שחר בראון

תנועה   מגע  נשימה